איכות החיים בגראן קנריה

אירועי השנתיים האחרונות שינו לחלוטין את הדרך שבה אנחנו מסתכלים על הצרכים וההעדפות שלנו: עבודה, קשרים חברתיים, מגורים, הכל הפך ספציפי ומורכב יותר.

אירועי השנתיים האחרונות שינו לחלוטין את הדרך שבה אנחנו מסתכלים על הצרכים וההעדפות שלנו: עבודה, קשרים חברתיים, מגורים, הכל הפך ספציפי ומורכב יותר. יש מקום אחד שיכול לענות אפילו על הצרכים המגוונים ביותר, ובמחיר נמוך יותר מאשר בערים אחרות באירופה.

בגראן קנריה נהנים המקומיים והתיירים כבר 50 שנה מטבע מרהיב ועוצר נשימה, 4,800 שעות שמש בשנה, טמפרטורה ממוצעת של 23 מעלות, הרים ושפע בלתי נתפס של גוונים ירוקים וקשת רחבה של סוגי קרקעות, רצועות חוף ענקיות וקו חוף עם אופק שמציע את השקיעות הקסומות ביותר. בנוסף לאותו רוגע ושלווה, באי מתנהלות שלל פעילויות ספורט שהופכות את גראן קנריה לשדה ענק של חדרי כושר באוויר הפתוח.

שחיינים, גולשים, צוללנים, דייגים ושייטים גודשים את חמש המרינות הייעודיות. באזור ההררי, מסלולי הטיולים והרכיבה באופניים מושכים קבוצות מכל רחבי העולם, והאזורים הסלעיים מהווים גן עדן למטפסים. לכל אלה תוסיפו מרכזי ספורט, שמונה מגרשי גולף ותחרויות ספורט שונות שמתקיימות לאורך השנה, ותקבלו עיר שהיא קרנבל של פעילות גופנית.

המבנים העתיקים של גראן קנריה מספרים את ההיסטוריה המרתקת של המקום. המערה המצוירת של גלדאר היא דוגמה מצוינת לרסיסי הזיכרונות הפרה-היספניים שפזורים באי, כמו גם שרידים ארכיאולוגיים ואתרים משומרים היטב שמסייעים לקידום ופיתוח התרבות הייחודית של המקום. אלה לא רק מוקדי משיכה עבור תיירים, אלא גם נקודות הזדהות עבור אנשים המחפשים להעתיק את מגוריהם למקום, ומחפשים סמלי מורשת שייצרו בהם חיבור.

מאדמות גראן קנריה מופקים מטעמיו של האי, שצולחים גם את הביקורת של אניני הטעם והביקורתיים ביותר. התוצרת המקומית – גבינות, בשר, דגים ופירות ים, דבש, תפוחי אדמה ובטטה, פירות טרופיים, יינות, קפה משובח ועוד – מאפשרת גם לחיים הפשוטים והרגילים בגראן קנריה להרגיש כמו חיי מותרות.

התשתיות והתחבורה המודרנית מקלה על החיים הרחק ממרכזים עירוניים, אבל עבור מי שמעוניין באיזון בין הרוגע לחייה השוקקים של העיר, לאס פלמאס דה גראן קנריה היא האופציה המושלמת. 380 אלף התושבים של לאס פלמאס לוקחים חלק בסביבה רב-תרבותית, שבה היצע רב לפעילויות פנאי וחברה ומקומות עבודה. עם תשתיות מעולות, חופים עירוניים, מרכזי תרבות והיצע מסחרי רחב לאורך כל השנה, לאס פלמאס זו הנקודה הדינמית ביותר באזור, וללא ספק האופציה הטובה ביותר עבור אנשי מקצוע ומשפחות.

חיי רוגע ושלווה לא יכולים להתקיים ללא שירותים הכרחיים כמו חינוך ובריאות ברמה גבוהה, בוודאי בעידן הנוכחי. בגראן קנריה פועלים 150 מרכזים רפואיים עם 2,405 מיטות אשפוז וסטנדרט של שירותים ציבורים ופרטיים התואם לרמתן של כל בירות אירופה. בהיבט החינוכי, פועלים בגראן קנריה 263 בתי ספר יסודיים, 129 בתי ספר תיכוניים ו-14 בתי ספר לזרים. כמו כן, קיימים באי 203 מרכזי חינוך דו-לשוניים, מתוכם 193 ציבוריים, המטפחים קרוב ל-30 אלף תלמידים. בנוסף, ההכשרה המקצועית לסטודנטים נמצאת בצמיחה מתמדת, וכיום קיימים 58 מסלולים אקדמיים שונים. 11 מכוני מחקר עם 155 קבוצות מחקר ולמעלה מאלף חוקרים המקושרים בעיקר לאוניברסיטת לאס פלמאס משלימים את התמונה – גראן קנריה היא לא רק מקום לחיות ולבלות בו, אלא גם היעד שבו ניתן למצוא נתיב חיים אקדמי.

השפע וההון האנושי של כישרונות צעירים ומיומנים מבטיחים יציבות תעסוקתית וכלכלית, ביטחון משפטי, סביבה שמקדשת מצוינות ותרבות ייחודית, קוסמופוליטית ופתוחה. כל אלה ביחד מייצרים הזדמנויות אינסופיות לפיתוח מיזמים חדשים ונחיתה רכה ובטוחה למשפחות ויזמים שרוצים ליהנות מהחיים שתמיד חלמו עליהם.