בגראן קנריה נערכים לקיץ 2022

חופים, מסיבות, אירועי ספורט ונופים מסמנים עונה בעצימות גבוהה עם כמות הזמנות לבתי מלון דומות לאלו של 2019.

הקיץ הראשון ללא הגבלות קורונה כבר החל והאי הספרדי, גראן קנריה הוא דוגמא מובהקת לכך. עם סדר יום מלא באירועים, חגיגות, תחרויות ספורט ומופעי תרבות, יבשת מיניאטורית זו הממוקמת באמצע האוקיינוס ​​האטלנטי מציעה את כל האטרקציות שלה לתיירים ומקומיים שיאכלסו יותר מ-80% מתפוסת המלונות.

אירועי הקיץ נפתחו בסערה בתחילת יולי עם הקרנבל של עיר הבירה. בשלושת הימים הראשונים של החודש, הפסטיבלים הפופולריים ביותר בלאס פלמאס דה גראן קנריה יצאו לרחובות לראשונה בקיץ, עם ימים של חגיגות אינטנסיביות, מופעים ומצעדים.

קרנבל גראן קנריה מאופיין בכוחו וגמישותו. בתקופת המגיפה הוא הסתגל להגבלות ולקיבולת המשתתפים באירועים, אך השנה הוא חזר לקשט את הרחובות בשירה ובצבע.

מצעדים, משאיות, מופעי דראג, משחקים באוויר הפתוח, תלבושות וריקודים הזכירו מדוע זוהי חגיגה בקנה מידה בינלאומי המושכת תיירים רבים ומקומיים וכובשת את ליבם פעם אחר פעם.

יולי הוא גם זמן של חגיגה בצפון מערב האי. בעיירת גאלדר (Gáldar), הידועה בזכות המערות שלה (Cueva Pintada), אחד האתרים הארכיאולוגיים המייצגים ביותר, מתקיימים פסטיבלים מרכזיים לאורך כל החודש. זוהי סדרה של חגיגות אופייניות לעיירות עם סממנים דתיים ומסורתיים כאחד.

בין הפעילויות בלוח השנה, תוכלו למצוא מצעדים, אירועים וחגיגות צבעוניות וקסומות, כמו גם חגים מסורתיים וייחודיים שלא ניתן לחזות בשום מקום אחר.

בנוסף, גלדאר מארחת שוב אמנים מוזיקליים גדולים מהסצנה הקנרית, הספרדית והבינלאומית, שינגנו מוזיקה בכל ערב לצד ריקודים וחגיגות. כמו כן, לא יחסרו אירועי תרבות; תערוכות, הצגות, פסטיבלי פולקלור, וכן תחרויות ספורט פתוחות לקהל הרחב.

בהיבט הספורטיבי, חוף פוזו איזקירדו (Pozo Izquierdo) בדרום מזרח האי, יארח את הסיבוב השלישי של תחרות גביע העולם בגלישת רוח 2022, בין ה-9 ל-17 ביולי.

זהו אירוע בסדר גודל בינלאומי עם מתחרים ברמה הגבוהה ביותר, שמצפים בכיליון עיניים כל השנה כדי להגיע וליהנות מהרוח והגלים של האיים הקנריים. תנאי מזג האוויר הנוחים לאורך כל השנה מביאים לקיומם של אירועי ספורט מקטגוריות מקצועיות באי, אך מזמינים גם תיירים המעוניינים לחוות ספורט ימי כגון: גלישת גלים, שחייה, שייט או צלילה.

אירוע קיצי נוסף וחשוב עם טוויסט גסטרונומי הוא יריד הגבינות הבינלאומי שהתקיים ב-11-12 ביולי. במהדורתו השנייה נפגשו כמה מהשפים הטובים בעולם ומומחים מובילים הקשורים לייצור גבינות, כדי לדון באפשרויות הקולינריות האדירות שמציע אחד ממוצרי הדגל של הגסטרונומיה של האי.

במפגש הוצעו רעיונות חדשניים כיצד לשלב את הגבינות השונות בתפריט הקולינרי דרך מנות בהשראת הטעמים של חומר הגלם המשמש בגראן קנריה, וכן ניתוח התפקיד המכריע שעל גבינה למלא ככלי קידום מכירות ליעד בתחום התיירות הגסטרונומית.

נוכחותם של כמה מהשפים המעוטרים ביותר ברמה העולמית מיקדה את תשומת הלב של העיתונות הבינלאומית המתמחה ועוררה את סקרנותם של אנשי מקצוע במסעדות מקומיות. באירוע התקיימו גם פורום פתוח, כיתות אמן וסדנאות המתמקדות בקידום השימוש בגבינה כמרכיב מבדל בהיצע הקולינרי.

חגיגת יריד הגבינות הבינלאומי בגראן קנריה היא גם הזדמנות להעריך את העבודה שבוצעה במשך עשרות שנים על ידי חקלאים וגבנים, אשר במאמץ, מסירות ותשוקה הצליחו לקדם את המגזר הראשוני, לשפר את כלכלת האזורים הכפריים ולהגן על הסביבה הטבעית של האי.