גן-עדן לנוודים דיגטליים

גראן קנריה נהנית לאורך כל השנה משוק תיירות יציב ואיתן וכפועל יוצא, הופך האי למוקד צרכנות שיוצר עניין גדול אצל יזמים וחברות.

גראן קנריה נהנית לאורך כל השנה משוק תיירות יציב ואיתן וכפועל יוצא, הופך האי למוקד צרכנות שיוצר עניין גדול אצל יזמים וחברות. אלה לוטשים את עיניהם לכיוון גראן קנריה, אבל הם לא לבד. בזמנים שבהם העבודה מרחוק נתפסת כצורה טבעית של עבודה, אלפי אנשי מקצוע מעדיפים לעבוד בסביבה ידידותית יותר. הרי שום דבר לא יפגע בתוצרת היומיומית שלנו אם נבחר לבצע את המשימות שלנו מוקפים בטבע מרגיע, ללא אור פלורסנטים. כמו בגראן קנריה.

יש בה, בגראן קנריה, מתקני מגורים מודרניים ומתקדמים שנכונים לפתוח את דלתם עבור סוג העובדים האלה, המכונים "נוודים דיגיטליים". האי מאפשר לנוודים האלה את סביבת העבודה המקצועית ביותר, ובעיקר נכונים הדברים למערכות הטכנולוגיה והתקשורת. התשתיות בגראן קנריה נמצאות בהתחדשות מתמדת – החיבור לאינטרנט דרך רשתות סיבים אופטיים הוא מהיר במיוחד וקליטה סלולרית 4G מובטחת, כאשר המעבר לרשת 5G נמצא מעבר לפינה.

גם הביקוש לעובדים בגראן קנריה הולך וגדל. כמה וכמה חברות טכנולוגיה מתפתחות נהנות באי מהקלות ותמריצים דוגמת תנאי המיסוי הנוחים, ומגייסות כעת מתכנתים, מהנדסים ובעלי מקצוע אחרים. באי מתקיימים דרך קבע אירועים, כנסים וקונגרסים בהשתתפות מומחים בינלאומיים, כך ששוק העבודה בגראן קנריה תוסס ומייצר נטוורקינג והזדמנויות עסקיות חדשות.

גראן קנריה נחשבת לחלוצה בתחום הדיור לנווד הדיגיטלי. באי הוקמו מתקני מגורים חדשניים כמו חללים משותפים ופרטיים למגורים ואזורים משותפים לפנאי ולעבודה. האפשרות לחיים בשותפות מקלה על העובדים מרחוק, ברמה החברתית, הכלכלית, וגם באפשרות ליצור וליזום עסקים עם השותפים שנמצאים בסטטוס דומה. השירותיים האיכותיים שהאי מציע – יציבות כלכלית, ביטחון משפטי, מערכת בריאות יעילה ומוסדות חינוך מהשורה הראשונה – משלימים מעטפת שהופכת את החיים והעבודה בו לאלטרנטיבה המושלמת.

כל זה, ועוד לא דיברנו על מה שגראן קנריה מציעה מעבר לשעות העבודה. מכיוון שאם מחברים את כל התנאים הנוחים לעבודה לעובדה שניתן להעביר את הימים עם המחשב לצד חוף הים או לצאת בסוף השבוע להרפתקאות הרריות, מבינים למה גראן קנריה היא יעד מבוקש כל כך. ספורט ימי, חופי ים וטיולים מאתגרים הם רק חלק מהפעילויות שהאי מציע באוויר הפתוח תחת שמש שלא שוקעת לעולם. וכשהיא כבר שוקעת, המרכזים העירוניים שוקקים ומגוונים עם מאות מסעדות, ברים וסצנה לילית תרבותית ועשירה שלא משאירה שום סיבה לקנא בערים הגדולות באירופה.

גראן קנריה מפעילה פורטל וירטואלי בשם Nomad City, שנבנה במיוחד עבור המעוניינים להעתיק את מגוריהם הזמניים לטובת עבודה באי, עם מדריך שימושי ומידע שינגישו את האי בשלבי המעבר וההתמקמות. באתר תוכלו למצוא גם מידע על קהילת הנוודים הדיגיטליים שכבר נמצאת באי, פורומים בהם ניתן ליצור חיבורים ולחלוק ולפרסם אירועים ורעיונות. כמו כן, באתר מופיעה רשימת מתקני המגורים המשותפים עם מיקומם ומאפייניהם, וגם מידע על תחבורה ודרכי התניידות באי (שדות תעופה, סירות, מוניות, אוטובוסים, מסלולי אופניים וכו') והמלצות של בעלי ניסיון.

דרך הפורטל, יזמים ואנשי מקצוע יכולים ליצור קשר עם מוסדות חינוך גבוהים, כמו אוניברסיטת Las Palmas de Gran Canaria או האגודה לקידום כלכלי של גראן קנריה, ולאתר כך כוח אדם כישרונות או את מסלולי ההכשרה התואמים את צרכיהם. הפרויקט נתמך על ידי משרד התיירות של גראן קנריה ו-repeople.co, פלטפורמה המפתחת במשך שנים את המערכות לעבודה מרחוק באי. ב-23 וב-24 בספטמבר 2021 תתקיים בגראן קנריה המהדורה השישית של ועידת Repeople, האירוע הגדול ביותר באירופה בתחום העבודה מרחוק. באירוע נפגשים חברות ובעלי מקצוע שמעוניינים להכיר את הפיתוחים האחרונים בתחום ובו בזמן לקדם הזדמנויות עסקיות ברמה הבינלאומית.

ב-Repeople Conference משתתפים עשרות דוברים מהשוק הספרדי והבינלאומי, שחולקים ומשתפים את היתרונות בעבודה מרחוק ומסבירים כיצד ניתן להביא לביצועים מקסימליים דווקא רחוק מאור הפלורסנטים, ובכך גם ממצבים את האיים הקנריים ואת גראן קנריה בפרט כבירת הנוודים הדיגיטליים של אירופה.

לפורטל הנוודים הדיגיטליים של גראן קנריה לחצ/י כאן