גראן קנריה – אי מלא חיים

טבע, ספורט, תרבות, קולינריה ומזג אוויר נוח, כל מה שצריך לתנאים מושלמים עבור הרפתקאות חדשות

איים תמיד מלאים באפשרויות אינסופיות וגראן קנריה הוא אותו יעד חלומי שמסוגל להמציא את עצמו מחדש בכל פעם כדי לשבות אתכם בקסמו. לאחר שנה קשה ומלאת שינויים בעולם כולו, גראן קנריה הצליחה לשמור על מהותה שלמה וליצור, במקביל, דרכים חדשות ליהנות מהאקלים שלה, מחופי הים שלה, מההרים, מהתרבות ומהקולינריה שלה, בתנאים מותאמים לצרכים הנוכחיים ולבטיחות מקסימלית.

236 הקילומטרים של קו החוף שלנו ממתינים לחזרתם של תיירים שכל מבוקשם הוא לנוח ולהירגע על החול הנעים, גולשים, חובבי הפלגות ושחיינים המשתוקקים לחזור לספורט הימי בטמפרטורה הנוחה של המים. כולם עכשיו הם אורחי כבוד המוזמנים לגלות את החופים של מספלומס (Maspalomas), אמדורס (Amadores) וסן אגוסטין (San Agustín), ולהתחמק מהגלים והרוחות של פוזו איזקיירדו (Pozo Izquierdo) ו-ורגאס (Vargas), חופשות שעולות על כל דמיון.

הפארקים והמונומנטים הטבעיים שצובעים את הנוף בכל מגוון הצבעים, כאילו שקפאו במקומם וממתינים לחזרתם של המבקרים: מהיער הכהה (Bosque Oscuro) ועד רוק נובלו (Roque Nublo), ומעבר בנקודה הגבוהה ביותר של האי, מורו דה לה אג'גראדה (Morro de la Agujerada). השבילים והדרכים שמותאמים לטיולים רגליים, טיפוס, צפרות ורכיבה על אופניים, כפעילויות בריאות בסיכון נמוך, שתחזיר את האפשרות לנשום עמוק ולהתמלא באוויר של יבשת קטנה זו ולהרגיש חיים שוב.

לאחר כל כך הרבה פעילויות, ניתן להשקיע את האנרגיות הנותרות באירועים חשובים כמו מרתון טראנס גראן קנריה (Transgrancanaria) בפברואר, או טריאתלון אתגר מוגן (Mogán) באפריל הבא, אשר חוזרים להעמיד למבחן את מצבנו הגופני לאחר חודשים של כליאה, עם מרוצים למרחקים בינוניים וארוכים ברחבי האי.

בדיוק כשהגוף ידרוש מנוחה, נאפשר לנפש להיסחף על ידי תרבות, מסורת וכמה מהאוצרות היקרים ביותר בהיסטוריה המקומית. המערה הצבועה של גאלדר (Cueva Pintada de Gáldar), הפארק הארכיאולוגי של מאייפס אגטה (Maipés de Agaete) ומוזיאונים אחרים כבר פתוחים לסקרנותם של המתעניינים בסמלים הקנריים האופייניים ביותר, וכמובן שהם עומדים בסטנדרט של כל דרישות הבריאות.

אם באירועים יוצאי דופן עסקינן, רחובות הערים והשבילים הטבעיים מסתגלים למצב החדש ומתכוננים להתמלא שוב בפולקלור עם סדר היום התרבותי של 2021. ביניהם בולטים המחזמר עם עונת האופרה ה -54, פסטיבל מוזיקת ​​האינדי SUM באוקטובר ופסטיבל הרוק וביג בנד וינטג' ביולי.

בלילה, הבילוי באוויר הפתוח מרשים בעוצמתו וממשיך להיות אפשרות טובה להנאה מקסימלית. שמי הלילה, צלולים, כהים ומלאים באינספור כוכבים, נראים כמסך קולנועי, והצופים ממרומי ההרים באזורים שונים באי ירגישו כמו בשורה הראשונה באולם הקולנוע ביעד התיירותי הזה עם חותמת איכות אסטרונומית מהקרן לאסטרונומיה ״סטארלייט״.

לבסוף, הציפייה לעונג קולינרי, מכיוון שאין מגיפה שיכולה לנצח אוכל טוב. נהפוך הוא, שהות ממושכת יותר בבית מאפשרת לכולנו לחקור מתכונים ידועים של הקנרים, כגון תפוחי אדמה מזן מקומי ברוטב מיוחד, תפוחי אדמה צלויים, קארחאקאס (carajacas) העשוי מכבד בקר או עגל,  ומוחו (mojo)- רוטב מיוחד , כמבוא למה שיכול להיות מסע גסטרונומי אל פנים האי המרתק. ניחוחות שללא ספק יסתיימו באזור ההררי של האי עם טעימה מגבינת הפרחים המפורסמת ובעיירה ארוקס (Arucas) עם כוס רום משובח מתוצרת מקומית.

לסיכום, מגוון הטעמים, הצבעים, הנופים והאלמנטים הטבעיים הן נקודות החוזקה של גראן קנריה אשר מציג את פניו האטרקטיביות ביותר בזמנים אלו, והוא אופציה מנצחת עבור אלו מכם שרוצים לחוות כמה שיותר ולטעום את טעם החיים.