גראן קנריה ומשרד התיירות הישראלי

גראן קנריה מחדשת את קשריה עם שוק התיירות הישראלי על מנת לקבל תמונת מצב ולעדכן את תוכנית העבודה לשנת 2021

מערכת יחסים שבמבט לאחור אולי מעטים דמיינו שתתקיים בין גראן קנריה לישראל התהדקה יותר ויותר באמצעות פגישות שונות שיצרו עניין ותכניות שיתוף פעולה רבות. בחציון השני של שנת 2020 נערכו פגישות רבות בהשתתפות נציגים מגראן קנריה עם חברות תעופה, חברות תיירות ואנשי מדיה מישראל. הפגישות נערכו באופן וירטואלי והמטרה העיקרית שלהן הייתה לשמוע ממקור ראשון את מורכבות המצב הנוכחי, הן ביחס לתחזיות לגבי התנועות בשוק התיירות, הן בישראל והן בגראן קנריה, וכן התאמתן המהירה לביצוע הפרוטוקול על מנת לקלוט אורחים בהקדם האפשרי.

במקביל, נסללה הדרך ליזום מערכת יחסים פוריה בין שני השווקים ולמצב את גראן קנריה כיעד אטרקטיבי לקהל ישראלי המחפש את השילוב המפתיע בין נופים, טבע, פעילויות ספורטיביות, הרפתקאות, תרבות, קולינריה ובעיקר מנוחה והנאה.

ועידות הוידאו, ברובן, היו מול נציגי תקשורת מובילים בישראל, וביניהם עיתוני "מעריב" ו"הארץ". המסקנות היו חיוביות מאוד כמו גם התחזיות הצפויות בסקטור התיירות לשנה הקרובה. כמו כן הוסכם להמשיך בערוץ תקשורת ישיר ובפעולות נוספות לקידום גראן קנריה בעיתונות. גופי תקשורת נוספים איתם התקיימו שיחות הם אתר "מאקו", בפרט עם עורך התיירות אילן ארנון; העיתונאית מאיה דרין מהחינמון היומי "ישראל היום" ועם עדי אזולאי, מנכ"ל אתר התיירות PassportNews.

באופן דומה, נערכו שיחות עם ראשי חברות תיירות, המודעות לצרכיהם ולהרגלי הצריכה של המטיילים הישראלים ולציפיותיהם לגבי האפשרות שיבלו את חופשתם בגראן קנריה.

אף על פי שכל גורמים אלו שהתקיימו עימם התייעצויות הסכימו על הקושי לחזות בבטחה את מצב התיירות הבינלאומית בטווח הקצר, היה ברור כי צפויה חזרה לפעילות מחודשת ועם תקוות גדולות עקב ההתקדמות בתהליך החיסון. אין ספק שזה יוצר הזדמנות טובה להמשיך ולעבוד בקידום גראן קנריה ולהביא אותו להכרה של הקהל הישראלי, לעודד את הגישה אליו ולעורר את הרצון לחקור את האי המיוחד הזה שהתכונן לקבל תיירות בתנאים הבריאותיים הראויים.

כחלק מהתהליך, הופץ ויופץ באופן שוטף מידע מעודכן וחומר פרסומי אודות גראן קנריה. כמו כן הוסכם לשמור על קשר ישיר כך שייפתח ערוץ ישיר ושוטף להמשך שיתופי פעולה ואסטרטגיות משותפות.