גראן קנריה ב-360 מעלות

בואו לגלות את גראן קנריה מכל הזוויות, לנצל ולהנות ממנה עד תום

גראן קנריה, יעד חלומי שיש בו מכל טוב, מאפשר לכם ליהנות מחוויה דיגיטלית ייחודית של 360 מעלות. חוויה שהותאמה במיוחד לזמננו ומושכת מתעניינים רבים. בואו להתרשם מיופיו של האי, להכיר את ההיסטוריה, לספוג את האוויר הצח ולהירגע. אלו הן חלק מהחוויות שתצברו כשתבקרו באי, ואפילו בחוויה הראשונית ששוברת את מחסומי הוירטואליות ולוכדת את המשתמש באשר הוא, תחושו נוכחים שם.

ממרחבי הטבע האינסופיים ועד לציפור הקטנה המנקרת על בולי העץ, החוויה שמתחילה ממבט על, וחולשת על מכלול האלמנטים שהופכים את הנוף הפנורמי הזה לעוצר נשימה: גווני צבעים טבעיים, אור, מרקמים ורעננות. ככל שנכנסים ומעמיקים כך מגלים את הטריטוריה המרשימה הזו, החוויה הופכת לאמיתית יותר ומוחשית ומזמינה את כולם לבחור בדרך המנחה אותם בצורה הטובה ביותר דרך חמשת החושים.

בהינף יד בלבד, נגלה בפנינו האזור המרכזי של האי, יערות האורנים ניצבים איתנים בסמוך לסכר "לאס ניניאס" (Las Niñas), והשמש המשתקפת ממי המאגר גורמת לסלעים לנצנץ ולסמן את הדרך למבצר אנסיט (Ansite). שם, הגאיות, הערוצונים והצוקים מספרים את סיפורם של בעליהם לפני 1,400 שנה, הציוויליזציה הגואנצ׳ית האבודה.

באותו הרגע בדיוק שנישאת באוויר הארומה של עצי התפוז שמובילים אל ערוצון פאטגה (Fataga), מהגדולים באי, שם עצי הדקל מגוננים מפני השמש היוקדת ומספקים צל לבתי הכפר הבנויים בסמטאות, כמעט ולא ניתן להבחין בהם בין השפע הבוטני.

במבט אל האופק, ניתן להבחין בנצנוצם של גבישי הסלע המרהיבים שבאופן טבעי צבעם נצבע בצהוב פסטל, אדמדם וירוק, מחזה מרהיב שיגרום לכם להגדיל את התמונה כדי להיווכח שאינכם הוזים. אלו הם האזולחוס (Los Azulejos), סלעים חשופים במימדים גדולים, מעין מונומנט טבעי, שנוצר בעקבות שילוב של מים ולבה מהתפרצות הר הגעש טאחדה (Tejeda).

הודות לטכנולוגיה המתקדמת, ניתן לרחף מעל הערוצון הגוויאדק (Guayadeque) ולהתפעל מהנוף הנגלה מנקודה זו, ביקור בגדר חובה באחת מן נקודות הציון הגיאוגרפיות הגדולות ביותר, ביתם של מינים רבים של ציפורים, פרחים ואפילו ציורי מערות ותחריטים.

בדרכנו אל עבר האוקיינוס, נבקר ביישוב נוסף בשם תמיסאס (Temisas), בו בולט ובוהק שמן הזית המפורסם של הישוב, אותו מכנים כאן "הזהב הנוזלי", על סלעיו ומוביל אותנו הישר לסכר סורואדה (Presa de la Sorrueda), שהוא עצירה אחרונה לפני המפגש המיוחל עם האוקיינוס בערוצון גוואיידרה (Guayedra). בנקודה זו, תוכלו להרגיש כיצד המים המלוחים ניתזים על עורכם משני כיוונים בקו שבו האוקיינוס ​​האטלנטי והחוף מתמזגים והופכים לאחד, ומתחיל המסלול לאורך חופי האי.

מאות סירות העוגנות בפוארטו דה לאס ניבס (Puerto de las Nieves) צובעות את הנוף בשלל צבעים, מחזה ציורי שכל שנותר הוא לשאת את עינינו אל עבר האופק, להתבונן בשקיעה יפהפייה, ולאבד את תחושת הזמן. הגלים, לעומת זאת, דוחפים אותנו להמשיך לגלות ולהמשיך במסענו אל עבר חוף לאס קנטראס (Las Canteras) במפרץ לאס פלמאס, בירת האי ומרכז הנמל הממוקם בנקודה אסטרטגית.

משם ניתן לחצות את החוף לכיוון המדרון הדרומי ולדמיין את עקבותינו בדיונות של מספלומאס (Maspalomas), ולצפות בשילוב של מערכות אקולוגיות שנראות מהאוויר בחברת אנפות ועופות החופמיים שחיות בלגונה לה צ'ארקה (la Charca).

הרוח הימית מושכת את תשומת ליבנו אל עבר מגדלור מספלומאס המפורסם, שהנחה את המלחים של הלילה מאז המאה ה-19 וקורץ לנו לסיים את ביקרונו הייחודי של 360 המעלות בחוף השקט של מוגאן (Mogán). זהו סוף האי ובמקביל התחלה של חוויה שרק גראן קנריה מזמינה אתכם לחיות.