היעד הבא עבור קהילת הנוודים הדיגיטליים של ישראל

לאחר שנה של מפגשים וירטואליים ועבודה מאומצת במרכזי התיירות, גראן קנריה נכחה בשוק הישראלי לפני סוף השנה האזרחית ובכך ביססה את רצונה לקרוא לציבור לבוא ולבקר באי בעונה הבאה.

הוובינר התקיים ב-23 בפברואר ולקחו בו חלק כ-280 נוודים דיגיטליים ישראלים הנמצאים במקומות שונים בעולם. הוובינר נערך ביוזמת משרד התיירות של גראן קנריה וארגון הנוודים הדיגיטליים Repeople, בשיתוף עם קהילת הנוודים הדיגיטליים של ישראל (DNI); הפלטפורמה המרכזית של נוודים דיגיטליים ישראלים. המנכ"ל שלה, דין נמרוד קוכל ועוד שני נוודים דיגיטליים, לקחו חלק פעיל בפאנל והציגו את הניסיון המקצועי שלהם באי והסבירו מדוע גראן קנריה היא אחת האפשרויות הטובות ביותר באירופה לעבודה מרחוק.

אי ספרדי זה ידוע כגן עדן טבעי עם אטרקציות רבות שלא רק תיירים נהנים ממנו. בשנים האחרונות הוא הפך גם למרכז טכנולוגי בינלאומי נוח ואטרקטיבי לנוודים דיגיטליים. כפי שהסביר במהלך הוובינר תושב המקום, נאצ'ו רודריגז ומייסד Repeople, לגראן קנריה יש מערכת אקולוגית טכנולוגית איכותית עם תכונות ספציפיות לעובדים מרחוק כדי לבסס את עצמם ולבצע את פעילותם המקצועית בנוחות. לדוגמה, ישנן אפשרויות רבות של חללי עבודה ומגורים משותפים לכל הסגנונות ולכל כיס, בנוסף לחיי חברה וחיי לילה רחבים וקוסמופוליטיים, המושכים מאות צעירים מאירופה.

המשתתפים הישראלים, מנויי קהילת DNI, שאלו שאלות רבות בפני חברי הפאנל במהלך הוובינר שארך שעה וחצי. רבים הביעו התעניינות לגבי שירותים בסיסיים ואיכות החיים, וגילו שגראן קנריה, למרות היותו אי, הוא עדיין חלק מספרד, כך שמערכות הבריאות והחינוך מודרניות כמו בכל מדינה אירופית. בנוסף ליתרונות אלה, הביטחון האישי באי הוא גבוה מאוד ובפן התחבורתי קיימת מערכת תחבורה ציבורית נגישה, אפקטיבית וזולה בכל רחבי האי. בנוסף, ניתן להשתמש באפליקציות ייעודיות להשכרת אופניים ואופנועים לפי נסיעה, עם זמינות גבוהה במיוחד בעיר הבירה לאס פלמאס דה גראן קנריה.

דאגה מרכזית משותפת לכל הנוודים באשר הם היא יוקר המחיה, ובגראן קנריה, יוקר המחיה הינו סביר ואף נמוך מהממוצע האירופי. באיים הקנריים קיים מודל מערכת מס ייחודית עם הטבות כמו מע"מ קנרי מיוחד שעומד על 7% בלבד והטבות מיסוי עבור חברות שמפתחות שם את הפרויקטים שלהן. מסיבה זו, גראן קנריה הוא חממה עסקית ונוודים דיגיטליים המבלים עונה באי נהנים מהאפשרויות הרבות הקיימות ליצור קשרים עסקיים, במיוחד עם משקיעים, יזמים ואנשי מקצוע ממגזר ה-IT.

בנוסף, מבחינת אשרות וויזה, לישראלים המחזיקים באזרחות של האיחוד האירופי אין כל סוג של הגבלה ומי שאין לו כזו, יכולים לבחור בין לשהות עד 90 יום כתיירים או לקבל ויזה דרך הליך פשוט.

לאחר הוובינר, הנוודים הישראלים סימנו את גראן קנריה על המפה כיעד הבא לביקור ובדקו את דרכי הגישה הרבות והפשוטות אל יעד זה, כדי להתחיל לתכנן את המסע. תוכלו לבחור בין כל אחת מהטיסות היומיות שיוצאות ממדריד, ברצלונה או מבירות אירופה השונות ותאפשר לכם להיות כבר בחוף הים תוך פחות מ-3 שעות.

בין השמש, ההרים, האיכות הטכנולוגית, אורח החיים, הפנאי והאקו-סיסטם של הנוודים מכל העולם, לקהילה הישראלית של הנוודים הדיגיטליים אין הרבה סיבות להתלבט, היעד הבא שלכם נקבע. גראן קנריה מחכה לכם.