גראן קנריה ממשיכה במאבק נגד הקורונה

מרוחקת מעט מן היבשת אך קרובה לעולם כולו, גראן קנריה תמיד מקבלת בחום ובדלתיים פתוחות את האורחים שרוצים להכיר וליהנות מקסמיה.

כמו מרבית המדינות והערים בעולם, גם גראן קנריה הושפעה ונפגעה מהמגפה, הן ברמת תושביה והן במגזר התיירות, אחת המעלות הטובות ביותר שלה. למרות שהמצב גרר עמו קשיים והשלכות חברתיות וכלכליות רבות, המשבר לא הרתיע את המשך קיומו ופעילותו של תחום התיירות. למעשה המשבר היווה אתגר אשר בנחישות רבה מגזר התיירות הצליח להתגבר עליו באמצעות למידה והסתגלות. נעשו שינויים והתאמות, וגם הופעלו כל המשאבים הנדרשים כדי לעבור ולצלוח זמנים קשים אלו בצורה הטובה ביותר ולצאת מהם מחוזקים.

ראשית, החל מפרוץ המגפה ננקטו צעדים על מנת להבטיח וליישם אמצעי היגיינה הכרחיים וגם להעניק טיפול ולשמור על נהלי בטיחות מצד האוכלוסייה המקומית ומבקריה. בעיקר בוצעו ויושמו כל פרוטוקולי הבריאות, הצגת ביטוח בריאות לתיירים וכצעד חלוצי באזור, הדרישה להציג תוצאת בדיקה שלילית עבור השוהים במלונות.

כמו בשאר חלקי הארץ, גם פה חלות הנחיות ריחוק חברתי, הגבלת אכלוס ושימוש נכון במסכה באזורים ציבוריים, תחבורה ציבורית, מסעדות וחופים ובריכות שחייה.

כתוצאה משמירה על הנהלים, האי רושם את אחד משיעורי ההידבקות הנמוכים ביותר ביחס לאזורים אחרים בשטח ספרד, עם יחס חיובי של 3.08% לעומת 10.75% בספרד ביולי 2021. ההבדל גדל אם מחשיבים את הנתונים ממדינות אירופה אחרות ומקומות המוצא העיקריים של התיירים.

בנוסף לנהלי הבטיחות וההיגיינה שכבר יושמו במטרה להפוך לאזור ירוק בשנת 2021, המאמצים המתמשכים מתמקדים גם בהפצה ויישום של חיסונים. 58.5% מכלל האוכלוסייה הקנרית התחסנה, תודות למערכת הבריאותית שמציגה יכולות לוגיסטית וארגוניות מהירות ויעילות. אין ספק שהישג זה מחזק את התושבים המקומיים, והופך את גראן קנריה ליעד בטוח יותר לחיות ולבקר בו.

בנוסף לכל פעולות המניעה שננקטו, האי ידוע גם בזכות התנאים הנוחים שהוא מציע לנופשים ולאטרקציות תיירותיות. נכסי התיירות, בזמנים כל כך מיוחדים כמו היום, הופכים לנישות אטרקטיביות והם מוצעים למטיילים כיעדים בהם ניתן לגלות עניין רב יותר מאשר בילוי שגרתי בחוף הים.

בשל מצב המגיפה והיותה כה גלובלית, אנשים רבים וחברות רבות אימצו את העבודה מרחוק, וזו סיבה נוספת שגראן קנריה היא אפשרות מצוינת עבור אלה המבקשים לשלב נופש ועבודה מרחוק באחת הסביבות הנעימות בעולם. מאפייני האקלים שלה, הנופים והקשר העמוק עם הטבע יכולים להפוך לחברים הטובים והחשובים ביותר בחיי העבודה היומיומיים של מאות עובדים, שכיום, יותר מתמיד, יכולים להתמקד בפיתוח המשימות היומיומיות שלהם מרחוק.

במובן זה יזמה גראן קנריה פעולות לקידום האטרקטיביות עבור קהל היעד המסוים הזה על מנת למצב את גראן קנריה כיעד מזמין לנוודים דיגיטליים. אך אם עדיין לא השתכנעתם לבחור באי ישנן עוד סיבות טובות לבחור בו, למשל עלות המחיה הנמוכה ומערכת מיסוי טובה בהשוואה ליעדים אחרים, תנאים אטרקטיביים לעובדים כיום. כפי שכבר מוכיחים נתונים מדעיים, בשטחים פתוחים הסיכויים להידבקות פוחתים משמעותית והשמירה על הבריאות עולה, ולכן נקודה זו היא עוד יתרון בולט של גראן קנריה.

הרחק מאזורים עם ריכוז גבוה של אנשים, ישנן פעילויות רבות שניתן לבצע בשטחים פתוחים כמו בחופים והרים: טיולים, מסלולי הליכה וספורט, למשל גולף, שמאוד אטרקטיביים כרגע. כל הפעילויות הללו מבוצעות בדרך כלל בקבוצות קטנות ויש להן פרוטוקולים ספציפיים המפחיתים את הסיכון הבריאותי. ניתן לראות ואף לחוש את מערך הצעדים והאסטרטגיה שננקטה לשיפור הבטיחות במציאות החדשה כבר בהגעתך לאיים הקנריים. המסר גם עובר ומחלחל דרך התקשורת ונציגי מגזר התיירות ומיושם בכל מקום באי.

לסיכום, בכל יום שעובר ננקטים עוד ועוד צעדים ופעולות על מנת להבטיח ולהשיג עבור כל המבקרים והשוהים באי שהות רגועה ובטוחה. האתגר גדול, אך העבודה שנעשתה עד כה וזו שתמשיך להיעשות, יחד עם הרצון והאנרגיה המתחדשת השנה, הופכים את גראן קנריה למקום בעל יכולות אדפטציה גבוהות לתיירות בשנת 2021.