ניחוח יין ספרדי בלב תל אביב

בשנים האחרונות יש עלייה בצריכת היין בישראל ולכן מסעדנים מחפשים יינות איכותיים ומשובחים מאירופה, במטרה למצוא טעמים וריחות חדשים. מביקורם ביקבי סולר וויאחו הם ייבאו את עושרו של היין הספרדי לישראל

זו כבר עובדה ידועה שישראל היא מדינה בה לתרבות האוכל והגסטרונומיה יש תפקיד מהותי בחיי היום-יום. המראה הנשקף ברחובות תל אביב בזמן ארוחת הצהריים או ארוחת הערב, של המסעדות ובתי הקפה המלאים, מלמד עד כמה הציבור הישראלי רואה באוכל לא רק צורך חשוב אלא גם חוויה מעשירה. הישראלי הממוצע אוהב לבשל, לאכול ולבלות במסעדות עם חברים. אבל קצב החיים הישראלי המהיר ושגרת העבודה שבו לא מאפשרים ליהנות מחוויה קולינרית משמעותית במשך היום. כך הערב והלילה הפכו לזמנים המועדפים על ישראלים לבילוי. זו גם הסיבה שתל אביב מפורסמת בחיי הלילה שלה, בהם ניתן למצוא מקומות רבים הפתוחים 24 שעות, 7 ימים בשבוע. תל אביב התפתחה להיות תוססת וערה כמו מטרופולין ענק, למרות שטחה הקטן יחסית לערים אחרות בעולם.

זיו ארליך, מבעלי הבר הגסטרונומי "מסקל", אחת מהמסעדות הפופולריות בשכונת פלורנטין שבדרום תל אביב, מספר כי הישראלי הממוצע אינו אוהב לשנות הרגלים ומסביר כי "אם בתפריט לא תהיינה מנות אופייניות כמו שקשוקה או שניצל, זה בהחלט אפשרי שהסועד יקום ויעזוב את המסעדה. הישראלי הממוצע מתנהג כך גם בכל מה שקשור ביינות: הרוב הגדול יעדיף להישאר עם היין המוכר ולא לבחור ביוקרתי". באופן דומה, למרות שתרבות האלכוהול התפתחה בישראל בשנים האחרונות, הבירה נשארה כבחירה המועדפת אצל הבליינים. בתרבות הישראלית שתיית יין שמורה לחגיגת אירוע מיוחד, טקסיות המסמלת שמחה יוצאת דופן. למרות זאת, אנו עדים לפתיחות גוברת בחברה הישראלית לשתייה תכופה יותר של יינות: אולי זהו שינוי תרבותי ואולי זה הרצון הגובר לשמוח ולחגוג את היום.

מזה זמן שליינות ייקבי "סולר וויאחו" (SOLAR VIEJO) ישנה נוכחות חשובה בשוק היינות בארץ ובעולם. לאחרונה מפיצי היין בישראל ארגנו סיור בייקבי המותג בלוגרוניו (Logroño) לשמונה מהמסעדנים השאפתנים והעסוקים בישראל, ביניהם אנדרה חינאווי ("Wine & More"), איתמר לוזר ("תל אביב יפו"), זיו ארליך ("מסקל") ואחרים. איתמר לוזר, סומליה מסעדת "תל אביב יפו", ממסעדות הגורמה הטובות של תל אביב, מאשר כי אכן יש עלייה בצריכת היין, אבל הצרכן הישראלי נשאר נאמן ליין האדום וטרם נשבה בקסמו של היין הלבן. "במסעדה אנו מתמקדים בלשבור סטריאוטיפים ישנים ומעודדים צריכה של יין. אנו מדריכים את הסועדים בבחירה נכונה של המנות ובשילובן עם היין הנכון", מספר איתמר, "הביקור ביקב בלוגרוניו היה חווייתי מאד: טעמנו מיינות היקב המשובחים וחווינו אוכל איכותי וברמה גבוהה. כבר למעלה משבע שנים שאני מטייל בעולם, תר אחר יין טוב וכמו תמיד, היינות של יקב ׳סולר וויאחו׳ (SOLAR VIEJO) לא מפסיקים להדהים אותי״.

זיו ואיתמר מסכימים שניהם כי צעירים בין הגילאים 30 ל-40 והעולים שהגיעו מצרפת ומארצות הברית הם אלה הבקיאים יותר ביין, הם אלה המעוניינים בהמלצות על יינות וטעמים מפתיעים והם אף אלו שיהיו מוכנים לשלם 150 שקלים לבקבוק או 50 שקלים לכוס עבור יין איכותי. "לדור של ההורים שלי אין תרבות יין. היין היחיד שהם מכירים הם היין של הקידוש או יינות זולים ולא איכותיים אחרים", אומר זיו בחיוך, ומחליט לצרף לתפריט המסעדה שלו יין טמפרניו ריוחה איכותי.

תל אביב ידועה בחיי הלילה הסוערים שבה: עיר ללא הפסקה, עיר שכולה לילה ארוך של חוויות, תרבות והנאה, לאחר יום עבודה ארוך. לכן, זו הסיבה שזיו, איתמר ואנדרו מסכמים כך את הביקור שלהם ביקב שבלוגרוניו: "הרגשנו כמו בבית, רק עם הבדל קטן אחד, המגוון המדהים והאיכות שרק יקבי "סולר וויאחו" (solar viejo) יכולים להציע״.