יעד המשלב בין חיים, עבודה וחופשה

גראן קנריה, מקום בו שומרים על רמת חיים גבוהה, לצד התפתחות מקצועית ואופק עסקי. אי שמגשים חלומות.

גראן קנריה, מיעדי התיירות המיוחדים ביותר בעולם, אי שבו מתקיימים יחדיו מי שחושקים בנופש מרגיע לצד טיפוסים הרפתקניים שמכורים לאתגרים. זה המקום שבו שומרים על רמת חיים גבוהה, לצד התפתחות מקצועית ואופק עסקי בזכות התנאים המיוחדים והאוכלוסיה המגוונת שבאי. זוהי גראן קנריה, מקום שמגשים חלומות.

לא חסרות סיבות ליפול בקסמיו של האי. אוכלוסיית גראן קנריה מונה כ-850 אלף תושבים, שחולקים את כל עושרו של האי עם 4.5 מיליון תיירים מדי שנה. אלפים מבין התיירים שמגיעים מדי שנה לגראן קנריה הופכים לתושביה, ונהנים מהיתרונות התעסוקתיים ומיוקר המחייה הנמוך של האי ביחס לאזורים אחרים בספרד.

למעלה מ-24 אלף חברות מפעילות את עסקיהן בגראן קנריה, תוך ניצול של התנאים במקום: הטבות מס (לדוגמה, תשלום מע"מ נמוך בהרבה בהשוואה לאירופה), שוק אטרקטיבי להשקעה, הקלות לאנשי מקצוע זרים ותוכניות אסטרטגיות להכשרת אנשי מקצוע מקומיים.

באיים הקנריים מתנהלת מערכת כלכלית עצמאית מיוחדת, שבעזרת הפחתות ניכרות במס החברות מקלה על יזמים ויוצרת מקומות עבודה. הרשויות באי מאפשרות הפחתה של עד 75% במיסוי בגין השקעות חדשות למימון ייצור טובין וסחורות, מחקר ופיתוח, שיפור סביבתי והפקות וידאו וסאונד. עסקים הנזקקים לשירותי הפצה ושטחי אחסון יקבלו פטור ממס בלתי מוגבל אם יפעלו באחד משני אזורי התעשייה של גראן קנריה.

מיקומו האסטרטגי של האי מבחינה גיאוגרפית הופך את גראן קנריה למחוללת צמיחה כלכלית. מבחינה מסחרית, הנמלים של גראן קנריה מהווים צומת מרכזי על הנתיב הטרנס-אטלנטי, זאת בנוסף להיותם שחקנים מובילים בתחום אוניות התענוגות (ה"קרוזים"). למעלה מ-13 מיליון איש עוברים בשדה התעופה של גראן קנריה, ותורמים לא רק לשוק התיירות של האי, אלא גם לפיתוח מרכזי עסקים ונטוורקינג. לאורכו ולרוחבו של האי זרועים שלל בנייני משרדים, מרכזי עסקים, אזורי תעשייה ומסחר, בהתאמה אידיאלית לכל סוג של עסק. המתקנים המודרניים והטכנולוגיה המתקדמת, דוגמת חיבור סיבים אופטיים, מאפשרים לחברות, לעובדים ואפילו לתיירים להישאר מחוברים תמיד.

התנאים האלה הביאו להגירת עובדים רבים מספרד ומחוצה לה אל גראן קנריה, ואי אפשר להאשים אותם. גראן קנריה מושלמת עבור נוודים דיגיטליים, צעירים שהקדמה באי מאפשרת להם לעבוד אונליין כשברקע נושבת הבריזה הנעימה מהים. באי הוקמו מתקני עבודה מרחוק, כמו חללי עבודה שיתופיים, משרדים חדשים ומבנים שבהם מגורים משותפים, ליצירת קשרים ונטוורקינג בין אנשי מקצוע.

שגרת העבודה ותנאי המסחר משתלבים באופן טבעי עם הטבע והפנאי, ומהווים יתרון נוסף לחיים בגראן קנריה. לאחר תקופה ארוכה של סגר ב-2020, למדנו להעריך מחדש את חשיבות הפעילות בחיק הטבע, ובגראן קנריה יכולים בעלי עסקים להקים את משרדם מול הים ולקחת פסקי זמן כדי לחוש את הגלים והבריזה ולייצר את השילוב המושלם בין עבודה לפנאי.

לחובבי האתגרים והמכורים לאדרנלין, החופים הקנריים מציעים מגוון רחב של ענפי ספורט ימי תחת השמש הקורנת, בעוד האזורים ההרריים מלאים בשבילים לטיולים משפחתיים ולרכיבת אופנים, האי מארח תחרויות כמו "אתגר Mogan גראן קנריה", הטריאתלון המפורסם שנערך מדי שנה באפריל. ואם זה לא מספיק תוסיפו גם היצע נרחב ומגוון של חיי תרבות ופנאי, את פסטיבל האופרה, המוזאונים, האתרים הארכיאולוגיים והקרנבל המפורסם של עיר הבירה לאס פלמאס, לאורך רצועת החוף.

מוזר להתייחס לגראן קנריה בלי לדבר על הקולינריה באי. אין כמו סעודה טובה עם מתכונים מקומיים שמבוססים על התוצרת המקומית והעונתית של ירקות ופירות טרופיים, בשרים ויינות. גראן קנריה מובילה בתחומי ההארחה, בריאות, חינוך ותחבורה, ויש בה את כל התנאים כדי להפוך את השהות באי לנוחה ומהנה. גראן קנריה היא עולם קטן וקוסמופליטי, מלא בטבע ותרבות, המקום האולטימטיבי לשילוב חופשה, עבודה, מנוחה ולפני הכל – איכות חיים.