יעד מושלם עבור תיירות עסקית

לאחר שנה של מפגשים וירטואליים ועבודה מאומצת במרכזי התיירות, גראן קנריה נכחה בשוק הישראלי לפני סוף השנה האזרחית ובכך ביססה את רצונה לקרוא לציבור לבוא ולבקר באי בעונה הבאה.

גראן קנריה, אחד מהאיים הקנריים הממוקמים באמצע האוקיינוס ​​האטלנטי, נפתח מחדש לשוק הישראלי המתעניין במיוחד בתיירות עסקית. מעבר להיותו יעד תיירותי עם היצע נרחב, הוא גם אטרקטיבי עבור תיירות עסקית, שמכונה גם MICE – (פגישות, טיולי תמריץ, כנסים ותערוכות), שוק שחוזר לפעילות לאחר שנות הקורונה, וקצב החזרה לשגרה הינו מרשים. בכך, כבר נרשמות הזמנות רבות לקונגרסים, כנסים וקבוצות עסקיות, לשנת 2022, עם צמיחה בולטת שכמעט ממלאת את לוח השנה עד דצמבר.

לדבריו של סרחיו מקאנטי, האחראי על לשכת הכנסים של גראן קנריה, למגזר ה-MICE יש משקל יותר ויותר חשוב בביקוש התיירותי של גראן קנריה, ולכן, מטעם הלשכה הם בוחרים את המלונות ואת חללי הכנסים הטובים ביותר כדי שמארגנים מכל רחבי אירופה ושאר העולם יוכלו לקיים את האירועים שלהם עם מתקנים ברמה גבוהה וערבויות להצלחה.

בנוסף, לגראן קנריה יש נכס מרכזי שהופך אותו ליעד אטרקטיבי לאורך כל השנה ואופציה ראויה: תנאי מזג האוויר החמים, עם ממוצע של 24 מעלות, מינואר עד דצמבר.

בעיר הבירה, לאס פלמאס דה גראן קנריה, יש שני מרכזי כנסים מרכזיים. שניהם ערוכים היטב לקיים אירוע מכל סוג שהוא, ומציעים את כל השירותים הנלווים. אחד מהם ממוקם בסמוך לחוף הים, עם נוף מהפנט. המרכז השלישי בחשיבותו, אקספומלונראס (Expomeloneras), ממוקם ברובע התיירותי של מאספלומאס, בדרום האי, השופע באתרי נופש ומרכזי קניות.

ישנם גם מרכזים מודרניים, היסטוריים וכאלו בחיק הטבע שניתן לקיים בהם קונגרסים וכנסים או אירועים דומים. לדוגמא, מטע קפה אורגני באמצע ההרים, האחוזה שבה שהה כריסטופר קולומבוס לפני נסיעתו לאמריקה, או מסלול מרוצים.

כפעילויות משלימות, משתתפי האירועים הבינלאומיים נהנים ממגוון נופים כמו חופים געשיים, דיונות מרהיבות והרים ירוקים בלתי נגמרים ויכולים לבצע פעילויות ספורטיביות בחיק הטבע ומגוון פעילויות פנאי.

בנוסף, ישנו היצע גסטרונומי מקומי עם טעמים ייחודיים, וחומרי גלם בלעדיים לטריטוריה הקנרית, אותם ניתן לטעום הן בשירותי הקייטרינג לאירועים והן במסעדות עם הכרה בינלאומית. דרך היין הינה אופציה בולטת נוספת המתאימה לסיורים קבוצתיים של MICE, לצד ביקורים במטעי קפה, מרכזי ייצור גבינות ומזקקת רום.

מצד שני, גראן קנריה הוא אי בטוח, עם שירותי בריאות ברמה אירופאית וחיבור ישיר עם יותר מ-145 יעדים, מה שמקל על הגעת טיסות בינלאומיות בכל חודש בשנה. בהקשר זה ציין מקאנטי, על אף שמאז הקמתה של לשכת הכנסים של גראן קנריה, לפני יותר מעשרים שנים, התמקדו מאמצי הקידום בשווקים שיש עימם קשר אווירי ישיר, הם נמצאים ברגע של התרחבות, בו ניתן לנצל את האפשרויות דרך מדריד ומרכזים אירופיים אחרים כדי לקבל בברכה קבוצות מכל מקום בעולם. "מיצבנו את עצמנו ברמה הבינלאומית כיעד בעל יכולת ארגונית מעוררת קנאה, וכדי להוכיח זאת, אתם רק צריכים לעיין בביוגרפיה המרשימה שלנו כיעד MICE."

בהמשך ישיר לכך, לשכת הכנסים מאשרת כי במהלך מגיפת הקורונה, החללים עברו מודרניזציה לאירוח אירועים היברידיים משולבים, כך שתחום ה-MICE לא נח. לשם כך יושמו פתרונות דיגיטליים בזמן שפותחו אסטרטגיות קידום וסיוע עבור כמעט כל האירועים הווירטואליים של סצנת MICE הלאומית והבינלאומית.

"מגזר ה-MICE של האי גאה מאוד לחלוק חללים ביעד תיירותי מוכר בשל החופים והשמש, הוא מתמודד ביום יום עם הצורך 'לשבור' עם הקלישאה הזו כדי לתקשר שאנחנו גם יעד של הרבה מוצרים נפלאים נוספים: גסטרונומיה, תרבות, מסורת, ספורט, היסטוריה, טבע, קיימות… והרבה MICE#!"