יתרונות בהקמת עסק בגראן קנריה

יציבות כלכלית, מיסוי נוח וכוח אדם מקצועי – אלה הדרישות ההכרחיות לכל עסק בתחילת דרכו.

יציבות כלכלית, מיסוי נוח וכוח אדם מקצועי – אלה הדרישות ההכרחיות לכל עסק בתחילת דרכו. בגראן קנריה אלו התנאים הבסיסיים, וזהו גורם המשיכה של האי עבור חברות רבות והסיבה לכך שהוא הופך לאחד הצמתים המשמעותיים באירופה עבור יזמים, אנשי מקצוע ואנשי עסקים. בזכות תשתיות מודרניות, טכנולוגיה מתקדמת, שוק צרכני ער, כישרון מקומי וזר ויתרונות כלכליים המתמזגים עם הנופים והטבע הפראי, גראן קנריה הפכה למוקד עסקי מוביל גלובלית שנמצא בצמיחה מתמדת.

אנשי מקצוע שמבקשים לצאת לדרך עסקית חדשה או שוקלים התרחבות יידעו להעריך את היתרונות הרבים שמעניקה המערכת הכלכלית בגראן קנריה, עם מסים מופחתים ומגוון תמריצים שנועדו לקדם העסקת אנשי מקצוע מקומיים והשקעות במחקר, חדשנות ושיפורים סביבתיים. ב-ZEC (Zona Especial Canarias), אזור המס המיוחד של האיים הקנריים, חברות שיוצרות מקומות עבודה יוכלו ליהנות מהפחתה של 4% במס חברות, ואם הן זרות, לא חל עליהן ניכוי מס בהחזרת דיבידנדים. לחברות המשקיעות מחדש בתוכניות צמיחה מקומיות, "שמורת ההשקעות של האיים הקנריים" (RIC) מתירה את הפחתת נטל המס על הרווחים עד שיעור של 90%.

ההפחתה במס החברות יכולה להגיע עד ל-25% מהסכום שהוקצה לרכישת רכוש קבוע, 50% בייצור סחורות (חקלאות, בעלי חיים, דיג, תעשייה), 45% מההוצאות על חדשנות או שיפור מוצרים ותהליכים בהיי טק, עד 75% במחקר ופיתוח ובין 45% ל-50% עבור הפקות וידאו וסאונד לאומיות ובינלאומיות. יתר המסים נמוכים משמעותית בהשוואה ליעדים דומים: המס הזהה למע"מ, שנקרא בקנריה "המס הכללי של האיים הקנריים", עומד על 7%, נמוך בהרבה בהשוואה לאירופה, וכאלה גם המסים על משקאות אלכוהוליים, טבק, דלק וכלי תחבורה מסוימים. בנמלי גראן קנריה נמצאים שני אזורי סחר חופשי, בהם האחסון, השינוע והפצת הסחורה פטורים לחלוטין ממכס לתקופת זמן בלתי מוגבלת.

במשרדים המודרניים במרכז העיר, בחללי העבודה המשותפים, בבתי המלון או במחסנים התעשייתיים בסביבת הנמלים ושדה התעופה; בפני היזמים והחברות עומדות אפשרויות רבות להעתקת פעילות בנוחות ובכך לנצל את הדינמיות של המרכזים העירוניים והאזורים התעשייתיים. באזור הנמל פרוסים פארקים עסקיים וחללים בממדים שונים הזמינים לפעילויות תעשייתית, לוגיסטית או מסחרית.

תשתית האינטרנט והחיבור הסלולרי החזק והיעיל שחולש על 98% משטח האי מסייעים לעבודה רציפה ופרודוקטיבית גם באזורים המרוחקים ביותר. גראן קנריה נמצאת במיקום גאוגרפי אסטרטגי, ואל האי מגיעים הכבלים התת-ימיים שעוברים באוקיינוס האטלנטי, מה שמאפשר לגראן קנריה ליהנות מרשת סיבים אופטיים מהירה. ניתן לגלוש בנייד ברשת 4G בכל האזורים המיושבים, ותהליך השדרוג לרשת 5G נמצא בעיצומו.

מיקומה האסטרטגי, בין אירופה לאפריקה, הופך את גראן קנריה לצומת משמעותי בכל הקשור לחילופי סחר ולגשר כלכלי ועסקי בין היבשות. נוסף לכך פועל באי שוק צרכני גדול, עם ממוצע של 350 אלף תיירים בחודש ורבבות אנשי מקצוע ועובדים זרים, שמייצרים נישה אטרקטיבית ומצביעים אל הכיוון אליו נעה הקהילה העסקית – היצע מגוון של מוצרים ושירותים.

העובדה שהשוק הקנארי נמצא בצמיחה מתמדת ומושך תמידית אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בספרד ובעולם בכלל מאפשרת למיזמים ולפרויקטים חדשים להצטייד בכוח אדם ברמה הגבוהה ביותר. בשל העובדה שלמעלה מ-150 אלף בני נוער מקומיים מעדיפים להישאר במוסדות החינוך האיכותיים שבאי, היצע ההון האנושי של האי רק הולך וגדל. אותם מוסדות חינוך מציעים לסטודנטים הכשרה אוניברסיטאית והכשרה טכנית ומקצועית, ומניתוח הנתונים בולט בעיקר הפלח המשמעותי של סטודנטים שנוטים לכיוון קריירות בתחומים דוגמת טכנולוגיה, הנדסת תעשייה, הנדסת נתונים ומדעי הים.

אם כן, התחזית לעתידה של גראן קנריה מבטיחה התעלות על הציפיות והדרישות הכלכליות של חברות ועסקים המעוניינים לקחת על עצמם אתגרים חדשים, עם שוק עבודה מאומן היטב ואופק צמיחה מובטח.