מיקום אסטרטגי נגיש ונוח

מרוחקת מעט מן היבשת אך קרובה לעולם כולו, גראן קנריה תמיד מקבלת בחום ובדלתיים פתוחות את האורחים שרוצים להכיר וליהנות מקסמיה.

מרוחקת מעט מן היבשת אך קרובה לעולם כולו, גראן קנריה תמיד מקבלת בחום ובדלתיים פתוחות את האורחים שרוצים להכיר וליהנות מקסמיה. מיקומה האסטרטגי במרכז האוקיינוס האטלנטי הוא המפתח לתפקידה כנקודה מרכזית בהיבט התיירותי והמסחרי ולאחד הצמתים החשובים ביותר באזור.

מיליוני תיירים מגיעים מדי שנה לגראן קנריה כדי ליהנות מהטבע המרהיב של האי, להעניק לחיך טעימה מענגת מהעולם הגסטרונומי המשגע ולגלות את התרבות המקומית האותנטית של האיים הקנאריים. רובם נוחתים תחילה בשדה התעופה, בו פועלות כיום 55 חברות תעופה שמגיעות מ-142 יעדים ברחבי העולם, כולל 23 שדות תעופה בגרמניה, 21 באי הבריטי ,38 במדינות סקנדינביה ו-13 במערב אפריקה. בשנת 2019, שדה התעופה של גראן קנריה דורג לשישי בספרד בדירוג תעבורת הנוסעים ותפס את המקום החמישי בהתייחסות לפעילות, עם 13,261,405 נוסעים שהגיעו בלמעלה מ-126 אלף טיסות.

סירות דייג וספינות נופש וסחר עוגנות מול נופים מרהיבים וצבעוניים לאורך 236 קילומטר של קו חוף, שמושך אנשים להגיע אל האי גם דרך הים. גראן קנריה הייתה תחנת חובה לסחר על נתיבי האוקיינוס האטלנטי ובדרך למערב אפריקה כבר מאז ימי קדם. זו הסיבה לכך שבמקום קיימת תשתית שמסוגלת להתמודד עם כל צרכיהם של המגיעים לאי דרך הים. בשנים האחרונות, מדובר בנקודה אסטרטגית במיוחד מבחינה לוגיסטית עבור שווקי הנפט והגז. המיקום האסטרטגי ואיכות השירות והתנאים שמציע האי הופכים את האי לצומת מכריע ברמה העולמית.

הנמל המרכזי של האי נמצא בלאס פלמאס, ואי אפשר להתעלם מהתרחבותו, מנפח התנועה המרשים וממספר החברות שבוחרות בו כבסיס הפעילות שלהן, בעיקר חברות בתחום הכרייה והאנרגיה הימית. גראן קנריה הפכה גם לבסיס חשוב עבור ארגונים הומניטריים, ובהקשר הזה אפשר להזכיר בין השאר את התוכניות של הצלב האדום והאו"ם לחלוקת מזון ותרופות ברחבי העולם שפועלות מלאס פלמאס.

הנמל בלאס פלמאס מקושר ליותר מ-180 נמלים בעולם ומחובר ישירות עם 22 נמלים במערב אפריקה. הנמל מציע שירותי שיקום ותיקון ספינות, דוגמת השירותים הניתנים ל-16 אסדות הנפט הפועלות במערב אפריקה. תיירות הנופש הימית של האי מגיעה גם היא בעיקר אל נמל לאס פלמאס, וב-2019 ירדו בו מאוניות התענוגות 723,655 נוסעים. הפעילות הימית בגראן קנריה באה לידי ביטוי גם ברשת של 12 נמלים קטנים המיועדים לשינוע פחמימנים, לתפעול אסדות גז, טורבינות וכן תשעה נמלי דיג ומרינות.

הקדמה הטכנולוגית ממלאת תפקיד מרכזי בהנגשה של האי, עם גישה ישירה לכבלים תת-ימיים וחיבור לרשתות מהירות המאפשרות התפתחות וצמיחה של עסקים וחברות וחיבור יעיל ונוח מול גורמים חיצוניים.

האפשרות להישאר מחובר בזמן השהות על האי והקלות שבכניסה וביציאה ממנו הופכת את גראן קנריה ליעד האולטימטיבי שבו ניתן ליהנות מהטבע והרוגע ולנוח מהלחץ והעומס, אך בו בזמן לא לאבד את שגרת העבודה והיחסים העסקיים. אי מחובר שמקדם עסקים, מחזק קשרים, מבטל גבולות ומאפשר מפגש יומיומי עם הטבע והמקורות.