משפיעני רשת מובילים בישראל ערכו ביקרו בגראן קנריה

קבוצה של עיתונאים ובלוגרים ישראלים ביקרו לראשונה בגראן קנריה כמוזמנים של לשכת התיירות במסגרת טיול היכרות עם האי. זוהי פעילות שיווקית ראשונה של יעד תיירות ספרדי בשוק הישראלי מאז פרוץ המגיפה ותקופת ההגבלות הארוכה.

הטיול, כחלק מאסטרטגיית השיווק שגראן קנריה מפעילה משנת 2019 בישראל, נועד להביא להכרה של האי בקרב הישראלים ולמשוך תיירים אליו בשנה הבאה.

במהלך חמשת הימים הראשונים של נובמבר, עורך מדור גסטרונומיה וטיולים של הארץ, רותם מימון, הצלמת ובלוגרית הטיולים, יפעת חן כהן, ויוצרי התוכן ופודיז אור בן אוליאל ורחלי קורט, גילו והכירו את אחד משמונת האיים הקנריים בעל המגוון הגדול ביותר של אטרקציות טבעיות ותרבותיות הפרוסות על פני שטח של 1,560 קילומטרים רבועים. כל אחד מהם הפיק תוכן מן האי על מנת להביאו להכרה בקרב הציבור הישראלי, שצפוי לקבל אותו כיעד אופציונלי בחופשתו הבאה.

לאחר עצירת ביניים קצרה בברצלונה ונחיתה בלאס פלמאס דה גראן קנריה לאחר שעתיים וחמישים דקות טיסה, צוות לשכת התיירות הוביל את הישראלים בחוויה ששילבה מסע של כמעט 50 ק"מ מצפון לדרום האי שכללה חופים והרים, טעימות של מוצרים מקומיים, סיורים היסטוריים ותרבותיים וכמובן את מיטב הגסטרונומיה של המטבח העילי המקומי.

המבקרים הופתעו לטובה מהנופים המרהיבים וממגוון הפעילויות שיש לאי להציע לכל סוגי המטיילים ללא תלות בתקציב. בנוסף, הם הצליחו להתקרב לקהילה הקנרית, ללמוד ולהכיר את ההיסטוריה שלה ואיכויותיה, ולשתף תוכן ואינפורמציה ברשתות החברתיות שלהם במהלך הביקור, דבר שהוביל לסקרנות ופידבק חיובי בקרב קהל העוקבים.

הקבוצה שהתה בתחילה בעיר הבירה, לאס פלמאס, ממנה קל לנסוע ולהתנייד לנקודות התיירות במרכז ובצפון האי, במרחק של בין 20 ל-30 דקות נסיעה.

תחילתו של הטיול כללה סיורים מודרכים במרכז ההיסטורי של ארוקס (Arucas) וביקור חובה, במרחק שעה נסיעה, באתר הארכיאולוגי ריסקו קאידו (Risco Caído), אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, בו הקבוצה צילמה סרטונים עם רחפנים כדי להשיג תמונה פנורמית של היופי הנגלה מהתצפית ולשתף אותו עם הקהל שלהם.

בחוף הצפון מערבי, בפוארטו דה לה ניבס (Puerto de la Nieves) הקבוצה נדהמה לגלות חופים וולקניים עוצרי נשימה וניחוחות מהמסעדות האופייניות לכפר דייגים. באחת מהן הקבוצה ביצעה טעימות של מנות מקומיות ואופייניות וכמו כן נערך סשן צילום של המנות, ביניהן מנת צ'רנה (cherne) עם מוחו ירוק (mojo verde) וגופיו (gofio) קנרי, טעמים שהמומחים סיווגו כ"אקזוטיים ובלתי מושגים בישראל".

במרכז עמק אגאטה (Agaete), בעלי מטע הקפה היחידי באירופה הציג לקבוצה את תהליך הכנת הקפה, בשילוב טעימות של ריבות ויינות שהמטע מייצר בנוסף לקפה, וכל משתתף נהנה מהטעמים הייחודים וקיבל מספר מארזים של מוצרים שונים.