נציגים מטעם סוכנויות נסיעות ערכו ביקור רשמי בגראן קנריה

חמישה נציגים מטעם סוכנויות נסיעות מובילות בישראל ערכו ביקור רשמי באי במהלך יולי כדי להכיר את אתרי התיירות האטרקטיביים ביותר עבור לקוחותיהם.

בקצב המהיר בו עולם התיירות חוזר לעצמו והמגפה שנותרה מאחור, לשכת התיירות של גראן קנריה מפגינה את מחויבותה כלפי ישראל ורואה בו כאחד מהשווקים הפוטנציאלים.

בהתבסס על האסטרטגיה בו נוקטת לשכת התיירות של גראן קנריה, אחת הפעולות המרכזיות שביצעה היא טיול היכרות למפעילי תיירות מובילים בישראל. המטרה: להכיר את האטרקציות של האי וליצור הסכמי שיתוף פעולה מסחריים להנעת וקידום התיירות.

במשך חמישה ימים למדו חברי המשלחת מישראל על מגוון האפשרויות לחופשה שיש ליבשת מיניאטורית להציע, וכן על שירותי התיירות המלונאים, הגסטרונומיים ובעיקר השירותים השונים עבור טיולי תמריץ.

עם הגעתה של המשלחת ללאס פלמאס דה גראן קנריה, הבחינו מיד הישראלים באחד הנכסים המרכזיים של האיים הספרדיים הממוקמים באוקיינוס ​​האטלנטי: האקלים החם והנעים, הנשמר לאורך כל השנה ומאפשר חופשות בכל עונה.

צוות לשכת התיירות של גראן קנריה קיבל את פניהם של חברי המשלחת והציג להם את הפעילויות והחוויות השונות שמחכות להם במהלך הביקור באי עד לחזרתם לתל אביב ב-13 ביולי. בנוסף, נשלחו עלוני מידע ואינפורמציה משלימה אודות האי.

במהלך היום הראשון לטיול, זכו המשתתפים להתרשם מהמלון בו התארחו במהלך שהותם ולהנות מהמתקנים השונים בו. כמו כן, בוצע סיור בעיירה גוויאדקה (Barranco de Guayadeque) אשר ידועה בשל ההתיישבות במערות, וכחלק מהחוויה המקומית התקיימה ארוחת ערב ייחודית בתוך מערה.

בהמשך, טיול ההיכרות עם האי כלל גם סיורים באזורים הטבעיים שלו, אשר מוכרים כשמורה ביוספרית על ידי אונסק"ו. מהחוף ועד לגובה של 300 מטרים מעל פני הים שולטות סביבות צחיחות, נקיקים, עמקים והחוף, עם זרימות וולקניות תת-קרקעיות, צוקים גדולים ומרשימים, אשר את כולם ניתן לראות מנקודות תצפית שונות לאורך השמורה.

כמו כן, המשתתפים למדו אודות המגוון הרחב של ענפי הספורט השונים שניתן לעסוק בהם בסביבה טבעית כה מגוונת, עם גמישות לפעילויות עבור משפחות, זוגות, הגיל השלישי וחובבי אדרנלין. אלפי תיירים בוחרים מדי שנה בגראן קנריה בשל תנאיו הן לגלישת גלים ורוח, צלילה וגלישת קניונים, כמו גם לספורט אתגרי בהרים כמו רכיבה על אופניים, מסלולי הליכה וטיפוס, בכל דרגות הקושי.

כמובן, טיולים בחיק הטבע יובילו את המבקרים לגלות את האוצרות הגסטרונומיים של גראן קנריה. מסיבה זו, הם יוכלו לטעום את מיטב היינות המקומיים המופקים מגידולים על אדמה וולקנית פראית עם לא פחות מ-57 יקבים פעילים כחלק מדרך היין. בנוסף, המבקרים יזכו לטעום את גבינת הפרחים הייחודית (Queso flor de Guía) וללגום מן הקפה המקומי שגדל במטע הקפה היחידי באירופה.

גם בתי מלון מהשורה הראשונה פתחו את שעריהם בפני סוכני הנסיעות כדי שאלו יוכלו לראות ולהתרשם ממקור ראשון אודות איכות השירותים המוצעים מהם יוכל ליהנות כל ישראלי שיגיע לביקור באי. בנוסף, ביקרו באתרי נופש וריזורטים גדולים הממוקמים על חוף הים בחלקו הדרומי של האי, מאספלומאס, ומתאימים במיוחד למשפחות. פרט לאלו, האי מציע מגוון של מקומות אירוח בוטיקים קטנים ובתים כפריים הממוקמים בגן עדן טבעי. מלונות רבים מציעים את האפשרות לחוות שהות מרגיעה דרך טיפולים שונים במרכזי הבריאות והספא, עוד אחד מהנכסים המקומיים.

עבור אלו שחיפשו לחוות את חיי הלילה הרב-תרבותיים של גראן קנריה, ניתן היה למצוא מסיבות ואירועים הן בערים המרכזיות והן באזורים התיירותיים, עם היצע ומקומות בילוי התואמים לכל הקהלים בין אם מדובר במשפחות, צעירים, זוגות וגם עבור חברי הקהילה הגאה, עם ברים ומועדונים מרוכזים במאספלומאס.

במהלך הביקור, זכו המשתתפים לקבל פרספקטיבה והזדמנות להתעמק בהיצע שיש לאי עבור תיירות ה-MICE, אשר מהווה אחת מנקודות החוזק של גראן קנריה. זהו יעד בעל מוניטין עולמי בכל הנוגע לנסיעות קבוצתיות, טיולי חברה, תמריצים ואירוח קונגרסים וכנסים בינלאומיים.

הנציגים לקחו חלק בסיור מטעם איגוד הכנסים של האי, שהתקיים במרכז הירידים בחלקו הדרומי של האי. במהלך הביקור, נערכה סדנת עבודה מקצועית בו נפגשו המשתתפים עם גורמים שונים מענף התיירות באי. פרט לביקור זה, התקיימו שני סיורים נוספים במרכזי הקונגרסים המרכזיים בלאס פאלמאס דה גראן קנריה, בהם יכלו להתרשם הנציגים מהאלומות השונים, כאלו עם נוף לים והיכולת לקיים אירועים עם תפוסה של למעלה מאלף מוזמנים תוך שימוש בציוד טכני חדיש.

בין חופי הים, ההרים, המטבח העילי, מרכזי קניות, מתקני האירוח, חיי לילה והתרבות מקומית, הנציגים השונים לא שבו לביתם רק עם תמונות יפות מהביקור, הם חזרו עם חוויה של יעד שלם ומגוון לכל סוגי התיירים, חוויה שהם יוכלו לשדר לקהל ישראלי שמחכה השנה לאפשרות לגלות יעדים חדשים. גראן קנריה הוא היעד הזה.