שנת 2022 – שנה של אירועים

גראן קנריה פותחת את שנת 2022 עם ציפיות גודלות ומגוון אירועים מקומיים אליהם מוזמנים כל המבקרים הנופשים באי. פנאי, תרבות, גסטרונומיה, ספורט ובעיקר טבע ממוצים במלואם בשנה מבטיחה ומלאת אלטרנטיבות לכל סוגי הקהלים והסגנונות.

האירועים השנתיים מתחילים בפסטיבל המוזיקה הבינלאומי ה-38 של האיים הקנריים, שמתקיים בין ה-13 בינואר ל-16 בפברואר ברחבי הארכיפלג. 56 קונצרטים של סולנים ותזמורות מרחבי העולם אשר מבצעים את הקלאסיקות של באך, מוצרט, בטהובן ורבים טובים ואחרים במופעים שונים עם כרטיסים זמינים. בגראן קנריה מופיעים האמנים בעיר הבירה, בתיאטרון פרז גאלדוס ההיסטורי ובאודיטוריום אלפרדו קראוס, הממוקם מול הים בצפון העיר.

כשהתווים המוזיקליים האחרונים עדיין מתנגנים, בלאס פלמאס נערכים כבר לקראת הקרנבל הציורי והמסורתי. הקרנבל, נחגג בין ה-11 בפברואר עד ה-6 במרץ, משלב תלבושות בצבעים עזים, ריקודים ותפאורות המציפים את הבירה, כולם זזים למקצב המוזיקה המתנגנת מכל עבר.

הקרנבל הוא פסטיבל וחגיגות של חופש בעל השפעה חברתית וכלכלית גדולה שנחגג מדי שנה ומשקף את כל הקסם, החום וההיסטוריה של התרבות המקומית. לאורך כל החגיגות, ביום ובלילה, הרחובות הם זירת תחרויות תחפושות, הרכבים מוזיקליים, פעילויות לילדים, קונצרטים וחגיגות עם טקסי פרסים. כך, דמויות פופולריות, מוזיקה מסורתית וצבעוניות מקשטים את נופי הבירה ומזמינים את כל התיירים להשתלב בחגיגות שלהם ולהתנסות בחוויה חדשה ומרגשת לכל המשפחה.

בנוסף לתרבות, סדר היום מתקדם ובמהלך חודש מרץ זהו תורם של אירועי הספורט להתקיים. המאפיינים האקלימיים והגיאוגרפיים של גראן קנריה, מציבים אותה כאי ספורטיבי אירופאי מוכר, ומאפשרים לה לארח, במיוחד בחורף נוח עם ממוצע של 24 מעלות, מאות תחרויות ברמה בינלאומית. אחד האירועים המוכרים ביותר הוא הTransgrancanaria, המחבר בין לאס פלמה דה גראן קנריה, בצפון מזרח האי, לבין מאספלומאס בדרום האי, ועובר דרך נקודות מפתח בהרים כמו ארטנרה, טג'דה ואל גארניון, בגובה של 1,829 מטר.

האירוע מציין 20 שנים לקיומו, והוא מתרחש בין התאריכים 4-6 במרץ. בתחרות ישנן מגוון מרוצים בדרגות קושי שונות הכוללים מרחקים מ-17 קילומטרים לילדים ומשפחות, מסלולי 30 קילומטרים, מרתון 42 קילומטרים, מסלול מתקדם של 65 ק״מ ולבסוף מה שמכונה כמסלול ״הקלאסי" עם 129 קילומטרים ואורכו 30 שעות.

הכוחות שנשארו מתועלים לטריאתלון Mogán Challenge, הנערך ב-23 באפריל באחת העיריות התיירותיות ביותר, השנייה בגודלה, הממוקמת בדרום האי. עיריית מוגאן, לשכת התיירות של גראן קנריה וממשלת גראן קנריה, פועלות יחד עם מותגים בינלאומיים לטובת ארגון האירוע, אשר יש לו השלכות חשובות, ומפגיש בין אתלטים מ-27 מדינות שונות בבירת הטריאתלון העולמית, מוגאן.

מסלולים למרחקים בינוניים ואולימפיים הופכים את ענפי השחייה, רכיבה והריצה למחזה שגם תיירים סקרנים נהנים ממנו מחוף אנפי (Anfi), הידוע בשל צבעי גווני החול שלו והדמיון לחוף בקריביים.

לא הרחק משם, גם כן באזור הדרום, בו נפתחים יותר ויותר אתרי ספא ענקיים, ריזורטים נופש משפחתיים, מרכזי קניות ונקודות מפגש של קהילת LGBTIQ, אשר חוגגים את מצעד הגאווה של מאספאלומס.

המצעד, מאורגן על ידי עיריית מאספאלומס וארגונים שונים, מתקיים בין התאריכים 5 עד ה-15 במאי, הוא למעשה אירוע טרנסגרסיבי החוגג גיוון על ידי מפגש משתתפי LGBTIQ מרחבי העולם.