שפים קנריים במסעדת "אריא"

גראן קנריה הופכת ליעד תיירותי לשוק הישראלי בזכות פרויקט שיתופי מבטיח

קולינריה היא ללא ספק תחום עניין שחוצה גבולות ויוצר קשרים של שיתוף פעולה בין תרבויות ואנשים. ישראל וגראן קנריה, המרכזים הקולינריים ההולכים וגדלים, היו זירת שני מפגשים מעשירים בין מיטב השפים המקומיים שללא ספק יחזרו על עצמם.

זהו פרויקט שהחל בסוף שנת 2019 כאשר שני שפים ישראלים מוכרים, גיא גמזו ואור מיכאלי, נסעו במשך שבוע לגראן קנריה כדי לגלות סודות קולינריים מקומיים מידם של מיטב השפים המקומיים. בחוויה של טעמים חדשים בהובלת השפים אנג'ל פלסיוס ובורחה מררו (Texeda), בעלי מסעדות באי, הוקסמו השפים הישראלים מהשילוב המפתיע בין נופי טבע יפהפיים ואקלים יוצא דופן עם מטעמים מקומיים ומתכונים מסורתיים. בדרך זו הם גילו פוטנציאל שעד כה כמעט ולא היה מוכר לציבור הישראלי, שכעת מתחיל לראות את גראן קנריה באופק האפשרויות התיירותיות שלו.

הטיול עורר הפתעה וחיבור כה גדולים שהוחלט להרחיב את ההרפתקה לשלב שני, אך הפעם בחופי הים התיכון של תל אביב. בחודש פברואר בשנה שלאחר מכן נחתה משלחת מגראן קנריה בישראל כדי לחתום על שיתוף פעולה פורה שנמשך גם כעת בזמני מגיפה.

האירוע המרכזי נערך במסעדת "אריא" בתל אביב בבעלותו של גיא גמזו, במהלכו הוכנו שש מנות יוצאות דופן על בסיס חומרי גלם שהובאו במיוחד מגראן קנריה כמו תבלינים, רוטב המוחו פיקון המפורסם, דגים, וכמובן, יינות מקומיים מיקבים ייחודיים באי שהלהיבו את הקהל. בנוסף לשפים מקומיים וקנריים, השתתפו בפגישה עיתונאים משתי המדינות, שגריר ספרד בישראל ונציגי חברות תיירות.

ההצלחה שנבעה משיתוף הפעולה חוצה הגבולות עוררה התלהבות שהובילה לתכנון פעילויות חדשות ולחיזוק הקשרים באמצעות תיירות וגסטרונומיה.

על אף שהמשבר הבריאותי פגע בהכרח בתוכניות הקידום האסטרטגיות של גראן קנריה בשוק הישראלי, הקשר בין המעורבים והאינטרס לפרסם אותו כיעד לחופשה מהנה, מרגיעה והרפתקנית נותר פעיל באמצעות שליחת עלוני מידע, מתנות ופגישות וירטואליות שהתקיימו בסוף השנה בין נציגי משרד התיירות באי לבין סוכני הנסיעות והעיתונות הישראלית. בפגישות הוערך באופן חיובי מה שהושג עד כה ושנת 2021 תוכננה והוגדרה כשנת עבודה משותפת מלאה בתשוקה וציפיות.