‘פאטי ורדה‘: מסעדת גורמה איברית

לאכול ולשתות בפאטי ורד ('Pati Verd') זה לנדוד מקטלוניה למקומות אקזוטיים כמו מרוקו או לבנון, ולאידיליה הקלאסית של יוון ואיטליה ; כל זאת, כמובן, במחלקה ראשונה

אחלוק עימכם סוד, אשר מעטים מאלו שאינם מג׳ירונה מודעים לו: מסעדת אל פאטי ורד, החבויה בגינה היפייפיה של מלון ארבעת הכוכבים קרלמני (Hotel Carlemany) שבג׳ירונה.
אל פאטי ורד היא מסעדת גורמה נעימה, מוארת ומוקפת בגן עדן ירוק הנותן למסעדה את שמה ('הפטיו הירוק'). הרושם הראשוני שלי בכניסה היה של סביבה אינטימית עם אווירה רשמית ובעיצוב עדין הנותן לטבע ולציוריות מבחוץ לעטוף את הסועד.

התפריט האלגנטי והמוקפד אימת לחלוטין את הציפיות שלי: סדרת מנות גורמה מורכבות, לצידן של מנות פשוטות יותר אך במצג ומנות ליווי מצוינות. השף צ'אבי אריי עשה עבודה מצויינת ויצירתית בשילובן של מנות מסורתיות מן המטבח הקטלוני עם מעדנים מסביב לעולם, ליצירת מבחר מנות מודרניות וטעימות, המענגות בצבעונותיהן ובריחן, ובכך מוציא את הסועד לטיול באגן הים התיכון לארצות כגון מרוקו, לבנון, יוון ואיטליה הנהדרות.

הטעימות שלי בפאטי ורד נפתחו בגבינת בורטה איטלקית מוגשת עם אנשובי נהדר, זיתי קלמטה ועגבניות קלויות. מנה רעננה עדינה ואיכותית. כמנה ראשונה הזמנתי מנת דג טונה טרי צרוב עם ירקות בטמפורה, ומתובל בפלפל, גבישי מלח ולימון ירוק דרום-אמריקאי; תערובת מעניינת של טעמים ומעוררת תיעבון, המתאימה מאוד כמבוא למנה עיקרית חזקה.

הרמה המשיכה לעלות כאשר באופן מפתיע הופיע על שולחני מנת הטאג'ין המרוקאית הקלאסית בליווי קוסקוס נהדר עם עוף וירקות, וקנקן תה עם נענע בריח שהזכיר לי את ביקורי במרוקו. הטעם היה נפלא, הכמות רבה (מדי!) וריח מדהים; אלו איכויות שניתן להשיג רק כאשר חומר הגלם איכותי טרי. זוהי מנה באמת נדיבה שאני ממליץ לשתף.

לסיום, ולמרות שהגוף שלי דרש הפסקה, טארטאטן אננס עם פרחי וניל וסגולים בליווי כדורי גלידות סורבה טריות אשר הקשו לעמוד בפיתוי. זה היה ליטוש אחרון לארוחה שכעת אני יכול להעיד היתה חוויה מפתיע ומיוחדת.

בסוף הסעודה הורשה לי להכנס אל קודש הקודשים, המטבח, ולפגוש את השף האחראי למסע התענוגות שלי – צ'אבי אריי. צ'אבי שף ממש מרתק הנוהג לטייל ולעבוד בעולם ולשאוב השראה המורגשת בעבודתו. צ'אבי חי ועבד שנים ארוכים במטבחים רבים באירופה, מתוכם בילה שלוש שנים בצרפת בפסגת מטבחים המובילים, בנוסף למרוקו ואיטליה מהם הוא מביא משב רוח מאוד איכותי לקולינרייה הקטלונית.

בפאטי ורד לא רק אוכלים, נוסעים לכמה מדינות, וכפי שסועד אחר אמר לי בקטלונית, 'תמיד במחלקה ראשונה'. מחיר משוער לסעודה שכזו הינה כ-€45 לסועד.